Hayat kurtaracak bilgiler!

0
50
Görüntüleme
İşte günlük hayatta işinize yarayacak pratik fikirler…
1/24 Hayat kurtaracak bilgiler

Halıdaki sigara yanıklarından, yanık yerler üzerinde zımpara kağıdı ile dairesel hareketler yaparak kurtulabilirsiniz.

2 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Üst üste koyduğunuz bardaklar yapışıp çıkmıyorsa bir leğenin içerisine koyun. Üstteki bardağın içerisine buz koyup leğenin içerisine yavaş yavaş sıcak su koyun. Bardakların kolayca çıktığını göreceksiniz.

3 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Fermuarlı giyeceklerinizi çamaşır makinesine koymadan önce kapalı olup olmadığını kontrol edin. Açıksa zedelenebilirler.

4 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Bez pabuçların temizlenmesi sorun oluyor ise pabuçları bir yastık kılıfının içerisine koyun. Kılıfın ağzını kapayın ve çamaşır makinasında yıkayın. Yeni gibi olacaklardır.

5 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Satın aldığınız plastik ve cam eşyaların üzerine yapıştırılan etiketlerden kurtulmak için etiketin üzerine yemeklik margarin sürün ve 15 dakika bekletin. Bir bez ile ovalayıp yıkayın. Üzerinde hiç bir leke ve çizilme oluşmayacaktır.

6 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Buz kalıplarınızı su ile doldurmadan önce bölmelere portakal, limon ve dilediğiniz meyve parçacıkları yerleştirirseniz dekoratif buzlar elde etmiş olursunuz.

7 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Ütü yapmayı kolaylaştırmak ve süreyi azaltmak için ütü masasının kılıfının altına alüminyum folyo koyun. Sıcağı geri yansıtacağından ütü yapmak daha kolay olacaktır.

8 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Satın aldığınız ayakkabılar ayağınızı sıkıyor ise onları bir kaç dakika buhara tutun.

9 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Gözlüğünüzün vidası çok çabuk çıkıyorsa vidayı takmadan önce, vidanın gireceği deliğe renksiz oje damlatın. Vidayı öyle takın.

10 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Makasınızı bilemek istiyorsanız, zımpara kağıdı kesin.

11 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Mobilyaların yerlerini değiştirdiğinizde halıların üzerinde iz bırakır. Bu izleri yok etmek için izlerin üzerine bir parça buz koyun ve erimesini bekleyin. Daha sonra üzerinde elektrik süpürgesini gezdirin. İzden eser kalmadığını göreceksiniz.

12 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Havanın eksi değerlerde olduğu zamanlarda arabalarınıza benzin koyarsanız, % 8 daha fazla benzin almış olursunuz.

13 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Odaya sinen sigara kokusuna karşı; Odanızın bazı köşelerine ıslak bir sünger koyun. Islak sünger tüm sigara kokusunu alacaktır.

14 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Sıkı bağlanan kravatlar erkeklerde baş ağrısına, konsantrasyon eksikliğine, beyin ve boyun problemlerine neden olur.

15 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Cansız saçlarınız için bebek pudrası kullanın. Pudra, saçınızdaki fazla yağı alacak ve saç tellerinizi daha kalın gösterecektir.

16 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Kaplama mobilyalardaki ince çizikleri yok etmek için açık renk cilalı kaplamalarda ten rengi ayakkabı boyası sürünüz. Ceviz kaplamalarda taze cevizin içini ikiye bölüp çizik yeri ovunuz. Kestane kaplamalarda kahverengi pasta cilası ya da koyu kahverengi mum boya sürünüz. Akağaç kaplamalarda eşit ölçüde alkol ve iyotu karıştırarak pamukla çiziklerin üzerine sürünüz ve sonra cilayı parlatınız. Abanoz ağacı kaplamalarda siyah ayakkabı boyasıyla çizikleri ovunuz. Siyah mum boya da işinizi görür.

17 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Ayrıca her tür mobilyadaki çizikler için vazelin kullanabilirsiniz. Çizik yere vazelin sürdükten sonra 24 saat kurumaya bırakınız. Sonra ovarak parlatınız. Açık renk tahta masaların üzeri çizilirse bir fındığı keserek çizik yere sürünüz. Derin çizik ve yarıkları kapatmak için ise oyuğun içini balmumu ya da uygun renkteki mum boya ile doldurup üzerini cilayla ovunuz. Mobilyanın cinsinden bir tahtanın ince talaşını cilayla karıştırıp yarıkları doldurmada tampon maddesi olarak kullanabilirsiniz. Kuruduktan sonra üzerini cilalayın.

18 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Birinin size bakıp bakmadığını anlamak için esneyin, karşı taraf da esniyorsa gözleri üzerinizde demektir.

19 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Limon suyunu saç derinize ovarak uygulayın ve 15-20 dk bekletin. Daha sonra durulayın. Bu sayede kepeklerinizden arınacaksınız.

20 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Ekmek kızartma makinenizi yan çevirip içinde ekmek ve peynir kızartacak küçük bir fırın yapabilirsiniz.

21 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Deri kaplı mobilyalar limon ya da portakal kabuğuyla ovulursa yepyeni görüntülerine kavuşurlar.

22 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Hesap makinenizin doğru çalışıp çalışmadığını kontrol etmek istiyorsanız, 12345679 sayısını 9’la çarpın. Sonucun 111111111 çıkması gerekir.

23 /24 Hayat kurtaracak bilgiler
Baskılarınız da “Arial, Times New Roman, Verdana” yazı karakterlerini kullanarak, kartuşunuzdan 100 sayfa kadar tasarruf edebilirsiniz.

24 /24 Hayat kurtaracak bilgiler

.

 

Kaynak: http://www.ahaber.com.tr/galeri/yasam/hayat-kurtaracak-bilgiler

(Visited 66.781 times, 1 visits today)