Melek mi yatırımcı?

0
1286
Görüntüleme

Bir çok üniversite öğrencisinin hayalini gerçekleştirmek için yada yeni kurulacak startup şirketlerinin ciddi anlamda yatırıma ihtiyacı var. Bu ülkede çoğu yetişkin beyin projelerini gerçekleştirmek için yatırımcı arayışına giriyor.

Evet projelerimizi gerçekleştirmek için ciddi bir maddi ve teknik ihtiyaç oluyor. Projemizi kaptığımız gibi startup etkinliklerine gidiyoruz. Tabi bu ensesi kalın bir tanıdığı olmayanlar için geçerli.

Projemizi binbir hayalle tasarlıyoruz. O projeyi sunmak için gece gündüz çaba sarfediyoruz. Ama o sunum dosyasını hazırlarken dönen hayaller var ya. Oturup anlatsın 10 farklı film türü çıkar.  Olan gençlerin o projeyi oluştururken, sunumunu hazırlarken kurdukları hayallere oluyor. Fatih Güner’in de dediği gibi “genç çocukların hızlı bir şekilde ezildiği, herkesin yatırımcı olduğu ama yatırım yaptıkları hiç bir girişimin olmadığı. Herkesin kendine melek melek melek dediği ama hiç kimseye fayda sağladıklarını görmediğim, bir yerlerde konuşup kendilerine pier yaptıkları, gazeteye çıktıkları, borsada gonk çaldıkları böyle enteresan bir dünyaları var” bizim o yatırımcı dediğimiz melek yürüyen paraların. Çünkü Türkiye’de iş yapmak için girişim yapmak için borçlu olman lazım.

Parlak fikirlerinizi, paslanmış beyinlere harcatmayın. Projeden toplumsal fayda görüyormuş gibi konuşup aslında “ben bu işten iyi para kaldırır mıyım?” diye düşünen insanlardan uzak durmaya çalışın. Parlak fikirlerinize, girişimlerinize gerçekten fayda sağlayacağı için ileriye dönük kazanç sağlayabileceğini anlayabilecek beyinlere sunun. Tabi burada geçen hiçbir sözümüz gerçek melek yatırımcılara değil. burada bahsetmek istediklerimiz aslında kendilerini bilen farklı yatırım modülünü benimsemiş para beyin melek yatırımcıları.

Dileğimiz o ki; Nice karşılaştığımız fark yaratacak, yenilikçi, yaratıcı projeler ve o projeyi hayata geçirmeye çalışan üniversite öğrencileri ve girişimciler, melek yatırımcılığı benimsemiş gerçek yatırımcılar ile karşılaşıp hayallerine kavuşsun. Yada biraz g*tü sıkıp birikim yaparak ufakta bir yerden başlasın.

 

(Visited 836 times, 1 visits today)