Gaspar Noé, Pysche Filmiyle Geri Dönüyor!

0
113
Ekmek Teknesi- Reklamlar

Arjantin doğumlu Fransız yönetmen Gaspar Noé’nin, yeni filminin adı ve detayları belli oldu. Yönetmen ”Pysche” filmiyle geri dönüyor.

2002 yılında çektiği ilk uzun metrajlı film olan ve başrollerinde Monica Belluci ve Vincent Cassell‘in olduğu Irreversible ile beyaz perdeye adım atan, son olarak 2015 yılında yönetmenliğini yaptığı Love ile dikkatleri üzerine toplayan Gasper Noé, çektiği her film ile tartışmaların odağı oldu. Filmlerinde kullandığı imgeler, oldukça açık seks sahneleri ve sinemanın görünmez ”sınırlarını” her filmiyle aşması ile ne kadar korkusuz olduğunu da her zaman gösterdi. Gaspar Noé bu korkusuz tarzını yeni filmi Pysche‘de de göstermeye devam edecek gibi gözüküyor.

Gaspar Noé, Pysche Filmiyle Geri Dönüyor!

Gaspar Noe2 - FilmLoverss

Yıl sonunda gerçekleşecek film festivallerinde gösterilmek üzere hazır olması için uğraşılan film, 3 milyon dolarlık bir bütçeyle çekilecek. Klasikleşen tarzıyla Gaspar Noé sinemasının temel ögelerini bir kez daha göreceğimiz filmin konusu ise şu şekilde;

”90’lı yılların ortalarında yirmi dansçı, bir ormanın kalbinde bulunan ve yakın zamanda kapanacak bir yatılı okulda 3 gün sürecek prova için bir araya gelir ve bu provayı bir partiye dönüştürmeye karar verir.

Aniden değişen atmosferle birlikte grup kendini hazırlıklı olmadıkları bir deliliğin içinde bulur. Uyuşturucu etkisinde olduklarını farkederler ama onlara bunun kimin yaptığını bir türlü çözemezler. Ve nihayetinde artan ritimle birlikte içinde bulundukları nevroz ve psikoza karşı gelmek imkansız hale gelir. Bazıları kendini cennette hissederken, birçoğu cehenneme dalıp kaybolur.”

Gaspar Noé’nın  kendine has tarzı ve üslubu Pysche filmi üzerinden yine oldukça tartışılacağa benziyor.

 

The post Gaspar Noé, Pysche Filmiyle Geri Dönüyor! appeared first on Filmloverss.

Powered by WPeMatico

Ekmek Teknesi-Reklamlar