Quentin Tarantino: “Uma Thurman’ın Kill Bill’de Yaptığı Kaza, Hayatımın En Büyük Pişmanlığı”

0
90
No Merchandising. Editorial Use Only. No Book Cover Usage. Mandatory Credit: Photo by A Band Apart/Miramax/Kobal/REX/Shutterstock (5884894r) Uma Thurman Kill Bill - Volume 2 - 2003 Director: Quentin Tarantino A Band Apart/Miramax USA Scene Still
Ekmek Teknesi- Reklamlar

 

Geçtiğimiz günlerde Uma Thurman’ın yaptığı açıklamaların merkezinde yer alan Quentin Tarantino, Kill Bill’in çekimleri sırasında yaşananları kendi versiyonuyla anlatırken Thurman’ın sette yaşadığı araba kazasının yalnızca kariyerinin değil, hayatının en büyük pişmanlığı olduğunu söyledi.

Time’s Up ve MeeToo hareketinin tüm hızıyla devam ettiği şu günlerde son olarak Uma Thurman, New York Times’a verdiği röportajla yeni bir tartışmanın kapılarını aralamıştı.

Röportajda Harvey Weinstein tarafından tacize uğradığını belirten Uma Thurman, ayrıca Kill Bill‘in çekimleri sırasında Quentin Tarantino‘nun kendisine tükürdüğünü, boğulduğu sahneleri çekmekten sadistik bir keyif aldığını ayrıca kendisinin sakatlanmasıyla sonuçlanan bir araba kazasına Tarantino’nun kendisinin sebebiyet verdiğini açıklamıştı. Kazanın görüntülerinin Weinstein tarafından saklanarak dava açmasının engellendiğini belirten Thurman, bu durum için her ne kadar Weinstein ve birkaç ismi sorumlu tuttuğunu söylese de yaptığı açıklamalardan dolayı Tarantino’nun bir nevi suç ortağı gibi görünmesine sebebiyet vermişti.

Röportajın yayınlanmasının ardından başta Jessica Chastain ve Asia Argento olmak üzere birçok ünlü isim ve Twitter kullanıcısı reaksiyon göstererek sosyal medya üzerinden Quentin Tarantino’yu eleştirmişti. Tüm bu yaşananların ardından Instagram üzerinden kaza videosunu yeniden paylaşan Uma Thurman, bu kez yönetmen hakkında daha ılımlı konuşarak görüntülere Tarantino sayesinde ulaştığını ve onun bu kaza hakkında oldukça pişman olduğunu belirterek görüntülerin saklanmasından Harvey Weinstein ve birkaç ismi daha sorumlu tuttuğunu yinelemişti.

Quentin Tarantino: “Uma Thurman’ın Kill Bill’de Yaptığı Kaza, Hayatımın En Büyük Pişmanlığı”

Uma Thurman’ın açıklamalarının ardından Quentin Tarantino’ya bir cevap hakkının doğduğu aşikar. Nitekim yönetmen Deadline’a Uma Thurman, Kill Bill setindeki kaza ve Harvey Weinstein’i kapsayan bir röportaj verdi.

Uma Thurman’ın New York Times röportajını önceden bildiğini ve bunun üzerine uzunca bir süre konuştuklarını söyleyen Quentin Tarantino, aradan geçen 15 yılın ardından zor da olsa kaza görüntülerini bularak Thurman’a ulaştırdığını söylerken kaza gününü net olarak hatırladığını belirtmiş. O gün hakkında spesifik detaylar vermekten kaçınmayan yönetmen, çekimlerin son günlerinde gerçekleşecek araba sahnesi öncesinde prodüksiyon müdürü Bennett Walsh’un Thurman’ın sahne hakkında tereddütleri olduğunu belirtmesi üzerine irite olduğunu ve gözlerini devirdiğini ancak asla sinirlenmediğini ve ilk iş olarak oyuncunun karavanına gitmediğini söylemiş. Basit bir sahne olmasından dolayı ellerinde dublör bulunmadığını belirten Tarantino, bu sebeple arabaya binerek yolun ve arabanın yeterli kadar güvenli olup olmadığını test etmiş ve sonuçta hem arabanın hem de yolun çekimler için uygun olduğunu görmüş. Uma’nın çok iyi bir sürücü olmadığını ancak lisansının bulunduğunu bildiğini söyleyen yönetmen, kontrollerin yapılmasının ardından oyuncunun karavanına giderek her şeyin güvenli olduğunu güler yüzlü bir şekilde söylemiş ve bunun üzerine oyuncunun ona inanıp güvenerek sahnede yer almayı kabul etmiş. Uma Thurman’ın New York Times’ta söylediğinin aksine teknik ekibin arabanın sorunlu olabileceği konusunu dile getirdiğini duymadığını söyleyen Tarantino, tam çekimlerin gerçekleşeceği sırada ışığı daha iyi yakalayabilmek için arabanın planlananın tam tersi yönde hareket etmesi gerektiğine karar verilerek kazanın ilk adımının atıldığını söylemiş.

Sözün buradan sonraki kısmını yönetmenin kendisine bırakalım: ‘Ben düzgün bir yolun her halükarda düzgün olacağını düşündüm ve arabanın ters yönde hareket etmesi kararını aldıktan sonra yolu yeniden kontrol etmedik. Bu benim hayatımdaki en büyük pişmanlıklarımdan birisi. Bir yönetmen olarak bazı şeyleri çok kötü yollardan öğrenebiliyorsunuz. Yolu bir kez daha kontrol etmemem en büyük hatalarımdan bir tanesiydi… Kazadan sonra aynı yolda yürüdüm. Düzgün bir yol ters yönden nasıl düzgün olamaz bilemiyorum ama yol düzgün değildi. Kazanın gerçekleştiği yerde S şeklinde bir kavis vardı.’

 

The post Quentin Tarantino: “Uma Thurman’ın Kill Bill’de Yaptığı Kaza, Hayatımın En Büyük Pişmanlığı” appeared first on Filmloverss.

Powered by WPeMatico

Ekmek Teknesi-Reklamlar