Telif Hakkı ve Hukuksal

priztv.com 5651 sayılı yasanın 5. maddesinde tanımlanan yer sağlayıcı olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, web site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz uyar ve kaldır prensibini benimsemiştir. Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri, info@priztv.com , telif.hakki@priztv.com mail adresinden bize ulaşabilirler. Buraya ulaşan talep ve şikayetler hukuksal olarak incelenecek, şikayet yerinde görüldüğü takdirde, ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

İlgili Yasa:

MADDE 5 (1) Yer sağlayıcı, yer sağladığı içeriği kontrol etmek veya hukuka aykırı bir faaliyetin söz konusu olup olmadığını araştırmakla yükümlü değildir.

(2) Yer sağlayıcı, yer sağladığı hukuka aykırı içerikten, ceza sorumluluğu ile ilgili hükümler saklı kalmak kaydıyla, bu Kanunun 8 inci ve 9 uncu maddelerine göre haberdar edilmesi halinde ve teknik olarak imkân bulunduğu ölçüde hukuka aykırı içeriği yayından kaldırmakla yükümlüdür.

Telif Hakkı Açıklaması

İçerikler : PrizTV.Com internet sitesi 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa uygun bir şekilde içerik üretimi ve paylaşımı yapmaktadır. Kullanıcıların yapmış olduğu içerik paylaşımları denetimimiz dışında gerçekleşebilir. Bu durumda telif hakkı ihlali söz konusu ise tarafımıza yapılan bildiriler sonucunda gerekli incelemeler gerçekleştirilir ve uygun görüldüğü durumlarda kaldırılır. Ancak şirketimizin yapmış olduğu paylaşımlarda genel olarak kaynak gösterilir yada embed uygulaması ile sitemize eklenir. Sitemizde ve sunucularımızda hiçbir şekilde görsel barındırma işlemi yapılmamaktadır. Ancak “öne çıkan görsel” otomatik oluştuğundan görsel içerisindeki öne çıkan resim sunucumuzda doğruda barınmaktadır. Öne çıkan görselin sitemizden kaldırılması için yapılan bildirimlerde içeriğin tamamının kaldırması gerekmektedir ve uygun görüldüğü durumda kaldırılır. Bu işlem 1 ile 5 gün arasında sürebilir.

Sitemiz üzerinde şirketimize ait ana içerik üretimleri söz konusu paylaşımları hakkında tüm materyaller kaynak gösterilmesi durumunda tekrardan paylaşımda bulunabilir. Ancak kaynağın belirtildiğinde, punto belirgin bir şekilde olmalıdır.

TV Kanalı : Priz TV, internet sitesi üzerinden yayın yapan bir internet televizyonudur. İçerik üreticileri ve dış yapımlar doğrultusunda telif hakkı devri yada kiralanması gerçekleştirilir. Gerekli görüldüğü takdirde yayın günü ve saatini bize bildirerek içerik üzerinde haklarınızın olduğunu kanıtladığınız takdirde içerik yayından kaldırılır.

 

Aşağıdaki hesabınıza giriş yapın

Kayıt olmak için aşağıdaki formları doldurun

Şifreni al

Lütfen şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin.