Universal, Scarface Yeniden Çevriminin Yönetmenliğini Antonine Fuqua’ya Teklif Etti!

0
127
Ekmek Teknesi- Reklamlar

Kült yapım Scarface’in yeniden çevrimini yapmak isteyen Universal, 2017 yılında kendilerini reddeden yönetmen Antoine Fuqua’nın kapısını tekrar çaldı.

Orijinali 1932 yılında Howard Hawks yönetmeliğinde çekilen ve başrollerinde Paul Muni, Ann Dvorak ve Karen Morley’in olduğu Scarface, 1983 yılında Brian De Palma tarafından yeniden çevrildi. Yeniden çevrimin senaryosunu Oscar’lı yönetmen ve senarist Oliver Stone yazarken, filmin başrollerinde Al Pacino, Steven Bauer ve Michelle Pfeiffer gibi isimler yer aldı.  Küba’dan Miami’ye göç eden azılı suçlu Tony Montana ‘nın geldiği yerlerden daha yükseklere ulaşmak için oldukça iddialı ve cesur şekilde hedeflerine yürümesini konu alan film sinema tarihinin kült  filmlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Universal,  Scarface Yeniden Çevriminin Yönetmenliğini Antonine Fuqua’ya Teklif Etti!

scarface-33

Filmin yönetmenin kim olacağı konusu uzun zamandır kafalarda soru işaretiydi. İlk olarak Harry Potter serisinden tanıdığımız David Yates ile görüşüldü. Daha sonra ise Magnificent Seven ve The Equalizer filmlerinin yönetmeni Antonine Fuqua’ya ve No, Neruda ve Jackie gibi yapımlardan tanıdığımız Şilili Yönetmen Pablo Larrain’ele temas kuruldu fakat sonuç elde edilemedi. Son olarak direksiyona getirilen isim ise Suicide Squad’ın yönetmeni David Ayer olmuştu, fakat Universal, David Ayer’in tarzını çok karanlık bulduğu için bir sonuç elde edilememişti.  Ve son olarak Universal daha önce kendilerini reddeden Antonine Fuqua ile tekrar görüşmelere başladı. Gelen haberlere göre bu görüşme sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

Scarface’in yeniden çevriminin  başrolü, çekim ve vizyon tarihleri ise henüz kesinleşmemiş durumda.

 

The post Universal, Scarface Yeniden Çevriminin Yönetmenliğini Antonine Fuqua’ya Teklif Etti! appeared first on Filmloverss.

Powered by WPeMatico

Ekmek Teknesi-Reklamlar